А ви знаєте, яку шкоду приносять неутилізовані використані батарейки?
До цих пір в Україні використані батарейки часто просто викидаються на звалища побутових відходів. В Японії їх збирають і зберігають до тих часів, коли буде винайдена оптимальна технологія переробки небезпечних відходів. У нас цим питанням фактично ніхто серйозно не займається.
З повідомлення екологів в них містяться важкі метали, навіть у дуже обмеженій кількості становлять загрозу здоровю людей: цинк, марганець, кадмій, ртуть, нікель та інші.
Викинута батарейка покривається корозією, через що шкідливі речовини можуть потрапити в ґрунтові води, а далі - в річки, озера, артезіанські води. Одна пальчикова батарейка може забруднити 400 літрів води або 20 квадратних метрів землі. Далі шкідливі речовини можуть потрапити в організм людини або тварини, де будуть накопичуватися.
З такою історією батарейок, згідно з існуючими правилами, їх потрібно утилізувати на спеціально призначених для цього підприємствах. Правда, такий процес дуже дорогий і мало практикується. Проте є можливість зменшити шкоду для навколишнього нас середовища. Просто візьміть всі непотрібні батарейки і віднесіть їх в пункт утилізації. Таким чином, ви зможете хоч якось зменшити шкоду природі.
Ситуація з утилізацією батарейок дещо краща ніж з лампами, кількість компаній та організацій які займаються збором відпрацьованих батарейок, постійно зростає.
В супермаркетах встановлені спеціальні контейнери для використаних батарейок. У нашому районі також триває збір використаних батарейок, і учні Любицької ЗОШ активно прийняли участь у цій акції.
Будемо надіятись з часом в Україні буде достатньо пунктів утилізації батарейок та ламп і для мешканців України стане звичкою відвідувати такі пункти.
|